HAN en Bernhoven tekenen samenwerkingsovereenkomst

HAN en Ziekenhuis Bernhoven in Uden gaan nog intensiever samenwerken om goed in te kunnen spelen op alle veranderingen in de zorg. De twee partijen hebben onlangs een overeenkomst ondertekend waarin afspraken staan over structurele samenwerking op het gebied van opleiden, onderzoek en innoveren.

Simone Gielen-Wijffels lid raad van bestuur Bernhoven en Christine de Vries academie manager HAN

Met de samenwerkingsovereenkomst spelen de organisaties in op de grote uitdagingen in de zorgsector. Onder andere door de vergrijzing heeft een groeiende groep Nederlanders zorg nodig. En dat terwijl er nú al op veel plekken een personeelstekort is. Bovendien is de vraag hoe we de zorg toegankelijk en betaalbaar kunnen houden.

Gezamenlijke ambitie

Bernhoven en de HAN werken al langer samen op onderwijs- en onderzoeksgebied. Zo biedt Bernhoven jaarlijkse diverse stageplaatsen voor studenten en vinden afgestudeerden van de HAN hier een baan. Bernhoven en HAN gaan deze samenwerking in omvang en focus verstevigen én toekomstbestendig(er) inrichten. Namens de HAN tekende Christine de Vries, directeur van de Academie Gezondheid en Vitaliteit de overeenkomst. De Vries: “Met deze vergaande samenwerking integreren we onderwijs, praktijk en onderzoek binnen Bernhoven en we versterken elkaar in synergie: samen bereiken we meer dan los van elkaar. ”

Simone Gielen-Wijffels lid raad van bestuur Bernhoven en Christine de Vries academie manager HAN
Simone Gielen-Wijffels, lid raad van bestuur Bernhoven en Christine de Vries, academie manager HAN

De zorg van morgen begint vandaag

Door de veranderingen in de zorg verandert ook de rol van zorgprofessionals. Naast opleiden van nieuwe professionals die in staat zijn om in te spelen op veranderingen in de zorg wordt daarom ook samen aan de ontwikkeling van de praktijk gewerkt vanuit onderwijs en onderzoek.

Simone Gielen, lid Raad van Bestuur Bernhoven zegt: “Het unieke aan deze samenwerking is dat we samen actief kijken hoe we theorie en praktijk dichter bij elkaar brengen. Bernhoven is een lerende organisatie. We zetten de talenten van medewerkers slim in en werken met respect en aandacht voor elkaar.

Eén van onze verpleegkundigen zei heel treffend: Wees niet bang om niet te weten, wees bang om niet te leren. Lerend werken betekent voor ons dat je fouten mag maken en vragen mag stellen”.


Om vergaande samenwerking in de dagelijkse praktijk aan te jagen wordt er gewerkt met DOP’ers. Een DOP’er is een HAN-medewerker die één of meerdere dagen per week bij Bernhoven werkt. Hij of zij heeft een rol als spin in het web en is kartrekker voor vergaande samenwerking en leren en innoveren op de werkvloer. Een belangrijk deel van de opleidings- en onderzoeksactiviteiten vindt gezamenlijk plaats op de locaties van Bernhoven en HAN, waarbij we opleidings- en onderzoeksexpertise en -faciliteiten op deze locaties delen (de hub). De zorg van morgen begint vandaag.

Meer informatie?

Neem voor meer informatie contact op met Hanneke Peters-Siskens, projectleider via H.peters@han.nl.

Fotoshoot vergaande samenwerking door HAN academie gezondheid en vitaliteit bij Bernhoven.
Zorgprofessional verzorgt interprofessioneel onderwijs op locatie Bernhoven