Studenten passen gaming toe voor veiliger rijden
Je game-ervaring toepassen binnen je opleiding? Het kan bij Werktuigbouwkunde en Automotive aan de HAN! Studenten gebruiken gaming tools voor een hyperrealistische rijsimulator. Ontdek in dit bericht hoe gaming innovatie stimuleert!

Ontwikkelen nieuwe algoritmes
Voor het HUBRIS-project pasten Werktuigbouwkunde studenten Milan en Lars een motion platform toe uit de gaming wereld voor de ontwikkeling van een hyperrealistische rijsimulator. Automotive studenten Marc en Teun zijn nu bezig met het ontwikkelen van een lineaire actuator die oorspronkelijk gebruikt wordt voor games om deze simulator te optimaliseren.
Waarom? Het huidige systeem van adaptieve cruise control schiet soms tekort, vooral wanneer andere weggebruikers onverwacht invoegen. De studenten en onderzoekers van HUBRIS zijn daarom bezig met het ontwikkelen van nieuwe algoritmes die dit probleem moeten oplossen. Om deze algoritmes te testen, bouwen ze een rijsimulator die zo realistisch mogelijk is.

Van passie naar project
Het vorige semester zijn Werktuigbouwkunde studenten Lars en Milan aan de slag gegaan met de rijsimulator. Ze hebben een motion platform geïntegreerd dat zorgt voor realistische kantel- en draaibewegingen van de stoel. Ook hebben ze een speciaal kussen ontwikkeld dat de rijervaring nog verder verbetert. De studenten hebben een passie voor gaming en Virtual Reality. Deze passie is hun motivatie geweest om mee te doen aan het project voor hun semester 3.
- Student Lars legt in deze video op het Instagram-kanaal van HAN Werktuigbouwkunde uit hoe hij te werk is gegaan met het motion platform
Lineaire motion van de simulator
Ook Automotive studenten Marc en Teun werken mee aan het project. Zij zijn onlangs gestart met hun semester 6 project waarin ze bezig zijn met de lineaire motion van de simulator. Ze passen een lineaire actuator toe, die oorspronkelijk gebruikt wordt voor games, om het remproces na te bootsen. “We moeten het zo realistisch mogelijk maken, dus het is niet zo 1-2-3 gedaan natuurlijk.” vertelt Marc.
De studenten hebben al veel onderzoek gedaan naar wat wel en niet mogelijk is. Dat ging niet altijd even makkelijk, zegt Teun: “Bedrijven willen ook niet alles vrijgeven. Dus moeten we soms op andere manieren aan informatie komen. Dat hoort erbij.”

Interesse in software
De studenten Automotive zijn bij het project gekomen door hun interesse in software. Het project gaat hier diep op in. “Ik denk dat we hier wel het meest kunnen leren. Daarom heb ik gekozen voor dit project” zegt Marc. Teun voegt toe: “Gewoon de combinatie van software met hardware en dat je ook echt iets kan maken nu, dat is wel leuk. We kunnen nu een stukje software schrijven en meteen testen op dat ding. Heel vaak doe je alleen onderzoek en dat is nu niet zo.” De studenten staan enthousiast aan de start van het project en hopen veel te leren.
Over HUBRIS
HUBRIS staat voor HUman-like Behaviour of Robotic In-vehicle Systems. Dit project is een samenwerking om het gebruik van Automated Driving Systems (ADS) te bevorderen door de systemen meer mensachtige gedragingen te laten vertonen.