Workshop ethiek voor financieel adviseurs
Transparantie versus commercieel belang, loyaliteit versus onafhankelijkheid – financieel adviseurs staan dagelijks voor lastige keuzes. En die keuzes zijn niet alleen financieel, maar ook moreel impactvol. Hoe ga je om met die keuzes? Associate lector Kim Meijer verzorgde hierover een workshop.

Tijdens de workshop ethiek voor financieel adviseurs op woensdag 26 maart 2025, georganiseerd door het associate lectoraat Business Ethics en Adfiz, werden deze ethische vraagstukken openlijk besproken onder leiding van Kim Meijer, Associate lector Business Ethics aan de HAN. De workshop werd aangeboden bij het inspirerende OndernemersLab Nijmegen.
Deelnemers brachten morele dilemma’s uit hun eigen financiële adviespraktijk in en gingen hierover open in gesprek met elkaar. De groep kwam tot de conclusie dat de kunst hem zit in het open gesprek over en reflectie op morele dilemma’s. De workshop was zo een goede oefening om ook ‘in het echt’ morele dilemma’s als financial bespreekbaar te maken.